Tradiční čínská medicína 19.9.

To, jaký vliv má na náš život tradiční čínská medicína, vzbudilo velkou pozornost a proto jsme se za 2 týdny od prvního povídání sešli znovu a nechali se zasvětit do dalších tajemství.
19. září nás v LoveCoWork opět navštívila Marcela Květoňová a přinesla s sebou další dávku rad, jak na zdraví až z Číny.

Marcela Květoňová prozradila, jak poznáme, že máme oslabený nějaký orgán. Může se to zdát jako věda, ale ve skutečnosti není. Naše chutě nám napovídají, jen musíme své tělo poslouchat. Pokud není den bez toho, abyste neměli chuť na kyselé, o pomoc se hlásí játra. Hořké zase hlásí neplechu se srdcem. Slezina pláče při každodenním mlsání sladkého. Nejen pusa, ale i plíce volají o pomoc,  když máme moc často chuť na ostrá jídla a ledviny trpí, když je přehnaná chuť na slané.

Zdraví ale není jen o našem těle, ale také psychice, která má svůj podíl na zdraví samotném. Pokud tedy něco neděláte rádi a přesto je to náplní vašeho života, poměrně často tím ubližujete slezině.
To stejné platí o nemocech. Pokud o tom moc přemýšlíte, tak než se nadějete, chřipku nemá jen váš kolega v práci, ale vy také.

A jako poslední, čínské moudro: “Tělo je chrám a my se o něj musíme starat.”

Těšíme se na další setkání s vámi!
LoveCoWork

Celou galerii fotografií si můžete prohlédnou na Facebookové stránce LoveCoWork.

Tradiční čínská medicína 19.9.
5 (100%) 1 vote

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *