Zastavme se se Zuzanou Beranovou

Projekt ZASTAVME SE má za cíl, naučit se poslouchat své tělo, uvědomit si své priority, co je pro Vás v životě důležité, najít si čas na sebe, na rodinu, na přátele. A proto je důležité zastavit se. Potom přichází klid, nápady a provází nás zdraví.

LoveCoWork nabízí nádherné prostory, místo pro setkávání inspirativních lidí, kteří mohou inspirovat další. Každý máme své životní zkušenosti, profesní poznatky a každý máme co předat. Do červencového ZASTAVME SE přijala pozvání fyzioterapeutka Zuzana Beranová z Krnova, která má opravdu co předat ze své bohaté praxe.

Zuzana sama osobě říká, že není sportovec a nemá ráda sport. Dokonce se na něj nedívá ani v televizi. Ale je zastáncem přirozeného pohybu. Není třeba podávat heroické výkony, ale je třeba udržovat svou tělesnou stabilitu. Tělesná stabilita nám zajistí i stabilitu životní. Znáte přísloví ve zdravém těle, zdravý duch. A spokojená duše je zdraví, úspěch, vnitřní klid a tedy stabilita.

„Zdravým přirozeným pohybem, regenerujeme tělo, promazáváme jeho jednotlivé součástky“ říká Zuzana. Nevyznává a nemluví o cvičení ve smyslu posiloven, rychlého zhubnutí apod. Sama říká, že dokonalost je v jednoduchosti. Tedy v jednoduchých cvicích, které tělu prospívají. Cvičení by mělo přinášet „dobrý pocit“, dobře se cítit a ne být sedřený.

Bohužel už na základní škole dochází k negativnímu návyku vůči cvičení. Škola učí děti tělocvik nenávidět. Zuzana je propagátorem tělocviku jako péče o tělo. Sama je často svědkem poruch u dětí, které jsou v tělocviku ve škole vystavovány vysokým nárokům, fyzickým výkonům, negativně podporovanými přehnanou zátěži, kterou musí nosit ve školních brašnách, nemluvě o zátěži mentální. Děti jsou přetěžované, znechucené školou, trápí se a upadají do nemocí. Z nemocných zatěžovaných dětí vyrostou nemocní, zatěžovaní dospělí.

Z nezdravé fyzické i psychické zátěže vzniká spousta zdravotních problémů, nezdravých návyků, které potom děti provázejí celý život. I zdravé sezení hraje výraznou pozitivní roli ve vývoji lidského jedince. Když sedět, tak zdravě, když se hýbat, tak přirozeně s ohledem na možnosti každého individuálního jedince.

Co můžeme tedy udělat pro sebe?

Zamyslet se nad rovnováhou své fyzické i psychické aktivity. Zařadit více přirozeného pohybu, pokud nám chybí nebo se ozývají různé zdravotní komplikace. V opačném případě, pokud je pohyb a sport běžnou součástí Vašeho života, zamyslete se, zda Vašemu tělu Vaše zátěž vyhovuje nebo potřebujeme korigovat takovým způsobem, abyste své tělo stabilizovali a uzdravili. Zuzana Beranová a tým Rehabilitace Zdravíčko Vám poskytne profesionální a individuální přístup.

Tělo je dokonalý systém tělo a naším úkolem je vhodně se o něj starat, udržovat jej v rovnováze. Pokud je rovnováha někde narušena, stačí své tělo naslouchat a dopřát mu, co potřebuje. Komplex zdravého přiměřeného stravování, přirozeného pohybu a duševního zdraví nám přinese výsledky.

Je vhodné konat takové volby, které nám přinesou dlouhodobý dobrý pocit.

 

Pokud se chcete o zdravém pohybu dozvědět více, stáhněte si e-book ZDARMA!

Zastavme se se Zuzanou Beranovou
Ohodnoťte tento článek
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.