Co nás čeká na workshopu MODERNÍ KALIGRAFIE v LoveCoWork?

Všichni víte, že LoveCoWork je o spolupráci nebo taky spolupracích.
A workshop Moderní kaligrafie je jedna z nich!

Společně s Katkou Hajkovou a jejím ateliérem Happy Art pořádáme v LoveCoWork úplně první workshop kaligrafie v Opavě! 

A jelikož kaligrafie není úplně běžné téma, vyzpovídali jsme Katku, aby nám toto téma přiblížila. A prozradila, kdo by na workshopu moderní kaligrafie určitě neměl chybět 🙂

 

Začneme zlehka, co je to vůbec ta kaligrafie?
A čím je vůbec tolik zajímavá, že jí při našem kreativním večeru věnujeme rovnou 3 hoďky?
Kaligrafie přesahuje naše obyčejné psaní, je to umění krásného písma. A písmo je odrazem naší osobnosti. Je tím krásnější, čím více nás vede naše fantazie, spontánnost a emoce. Všude kolem nás můžete vidět nádherně psané nápisy a nechápete, jak to někdo stvořil.

My si na kurzu ukážeme, že to není žádná věda a i úplný začátečník si dokáže za 3 hodiny osvojit v základu různé techniky a styly moderní kaligrafie. Zaručuji, že bude okouzlen a nadšen.

 

Jak jsi se k „výtvarničení“ dostala? A proč je to tvoje srdcovka?
K „výtvarnu“ jsem se dostala už ve čtyřech, máma malovala olejomalby a sousedka měla keramický ateliér, kde jsem ráda chodila a tvořila. Prošla jsem si uměleckými školami a je ze mě grafický designer, keramik, malíř, učitel a lektor. Brzy budu otevírat svůj veřejný výtvarný ateliér a splním si tak jeden ze svých snů. Tvořím tedy jsem:)

 

Naše kreativní večerní setkání je vhodné nejen pro kreativní duše, ale také třeba pro grafiky. Jak to právě jim může pomoci v jejich práci?
Grafika je úzce závislá na dobré znalosti písma a různých fontů. A čím více dokáže grafik ovládat ruční psaní a rozvíjet spontánnost a fantazii, tím výše pozvedne svoji práci. Dnes se opět vracíme k úctě k řemeslu, k osobité ruční autentické tvorbě. Každý, kdo je tvůrčí a nabízí například své výrobky na trh, se chce odlišit a být unikátní. I taková švadlenka řeší písmo, pokud chce spolehnout sama na sebe, bude se snažit tyhle dovednosti rozvíjet.

 

A navazující otázka, co si z tohoto večera odnesou běžní smrtelníci?
Milovníci krásného stylu, tvořivci, zútulňovači svých domovů, náruživí objevitelé i ti, kteří prostě jen rádi vyzkouší něco nového… naleznou inspiraci, zrelaxují v příjemném prostředí a naučí se základy krásného psaní, které mohou samozřejmě rozvíjet dál. Jak daleko, to záleží na každém z nich. Už teď chystám další kurz, u kterého bychom posunuli kaligrafii na vyšší level a spojili ji s malbou. Dá se říct, že takové pokračování pro pokročilé:)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..