Potenciál úspěchu

Celý život podnikám. A jsem asi atypický podnikatel. Řada lidí tvrdí, že společníků v jedné firmě musí být lichý počet a tři je moc. Tedy říkají: „chci podnikat sám“. Já jsem však rád, když nejen v rámci podnikání mohu s někým spolupracovat. A to i přesto, že ne všechny spolupráce dopadly úspěšně. Ale když se ohlédnu zpět, tak spolupráce mi vždy více dala než vzala.

 

Dnešní doba je z pohledu řady lidí velmi uspěchaná. Lidé se velmi často ženou za něčím a ani neví za čím a nemají čas na to, aby si života užili a byli šťastní.
V dnešní době se velmi mění způsob práce a spolupráce. Podle řady odborníků a analýz přicházejí nové trendy do našeho života.
Na jedné straně jsou to technologické inovace (digitalizace, sdílená data, sociální sítě, umělá inteligence, virtuální realita, drony, 3D tisk a podobně). V tomto kontextu se mluví o 4. Průmyslové revoluci a Průmyslu 4.0.
Na druhé straně je třeba si uvědomit, že za vším je člověk. Jaký dopad mají ty technologické trendy na člověka?
Z mého pohledu zásadní.
Mění se požadavky na lidi, na jejich zapojení do „výrobního“ procesu. Dnešní člověk je v podstatě zapojen do systému – do sítě.  Nové technologie zvyšují produktivitu, lidi začleňují do standardu a tím se ztrácí prostor pro využití potenciálu každého člověka. Dalším rysem je to, že lidé spolu komunikují jen pomocí technologií a vytrácí se přirozená interaktivní komunikace „face to face“.
Automatizace a robotizace způsobuje, že v klasických výrobních firmách není potřeba tolik lidí. Co tedy bude s lidmi, když je firmy nebudou potřebovat?
Jedna z možností je, že lidé se budou samo-zaměstnávat sami, budou podnikat, budou dělat, co je baví, budou chtít být prospěšní.

Řada lidí už dnes pracuje z domova. Při práci z domova lidé využívají moderní technologie – internet, sdílená data, komunikační nástroje, různá software řešení. Ale ani sebelepší technologie (prozatím) nenahradí přátelskou diskusi u kávičky nebo cigárka. Proto řada lidí, kteří jsou na volné noze nebo pracují z domova, hledají místa, kde se mohou se svými kolegy, obchodními partnery nebo přáteli potkat osobně a vychutnat třeba vůni dobré kávy nebo jiného lahodného moku. Proto začaly vznikat po celém světě coworkingová centra, které umožňují setkávání a spolupráci lidí v příjemném prostředí.

Dalším důvodem, proč má coworkingové centrum smysl, je to, že lidé se chtějí stýkat s podobně smýšlejícími lidmi, s lidmi kteří mají podobné životní hodnoty.
Toto podle mě hodně souvisí s motivací a posláním lidí – lidé chtějí být potřební, užiteční a chtějí spolupracovat. Vzpomeňte si na to, když jste byli děti a měli jste své oblíbené pískoviště s řadou kamarádů. Stavěli jste ty úžasné hrady, tunely. Byli jste fascinováni hrou a připadali jste si velmi důležití a potřební  (bez vás by ten hrad kamarádi nepostavili). Coworking vnímám jako takové „pískoviště“ pro dospělé, kteří si chtějí hrát, spolupracovat a vytvářet hodnoty.  V rámci coworkingových center lidé mohou vytvářet zajímavé projekty, ve kterých se seberealizují. Do coworkingu můžete přijít načerpat inspiraci na různých přednáškách a workshopech. Je velká pravděpodobnost, že v coworkingovém centru najdete vhodné partnery a třeba investory pro svůj projekt.

Jsem velmi rád, že jsem součástí opavského coworkingvého centra LoveCoWork.  

Založením LoveCoWork se splnil jeden z mých snů (mou cestu ke coworkingu jsem popsal na svém blogu v článku JAK JSEM SE DOSATL K NETWORKINGU).
Mým životním posláním je spojovat lidi a pomáhat jim na jejich cestě pracovním i osobním životem. LoveCoWork mi umožňuje potkávat se s podobně naladěnými lidmi a také mi umožnil realizovat moje nápady. V LoveCoWork organizuji různé vzdělávací a poradenské aktivity.  V roce 2016 jsem v LoveCoWork nastartoval vlastní projekt zaměřený na podporu vzájemné spolupráce a inspirace pod názvem ZASTAVME SE.  (projekt je inspirovaný „obchodními snídaněmi“).
Pro podporu podnikatelů a manažerů jsem v LoveCoWork začal organizovat první FILMOVÝ KLUB PRO MANAŽERY A PODNIKATELÉ.

Zastavme se

Zastavme se

Finanční gramotnost  rozvíjíme pomocí CASH FLOW KLUBU.  Všichni, kdo se chtějí dostat na „pravou stranu v cash-flow kvadrantu“, najdou při hraní hry Cash-Flow (od Robera Kiyosaki) inspiraci pro svůj osobní i finanční rozvoj.

V roce 2017 jsme pro podnikatele připravili MASTER MIND skupiny, ve kterých budeme řešit nové příležitosti rozvoje podnikání členů MASTER MIND KLUBU.

Z mého pohledu coworkingové centrum LoveCoWork přináší „nekonečné možnosti“ pro různé formy spolupráce, podnikání a osobního rozvoje.

Přijďte se inspirovat – přijďte nás inspirovat!

Tomáš Gřešek
Zaměřuji se na rozvoj firem a především na rozvoj osobnosti a týmů ve firmách. Zvyšuji spokojenost ve firmě, jak zaměstnavatelů, tak i zaměstnanců.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..