Roman CHMELA

MytiAutOpava.cz , poradenství, koučink

Kdo jsem?

Hlavně jsem otec dvou krásných dcer, partner své přítelkyně, a páníček jednoho vlčáka. Když jsem dal tuto otázku mé přítelkyni, tak řekla “Muž plný energie a velkých plánů”. Něco na tom bude 🙂

 Z profesního hlediska podnikavý člověk, který se dlouhá léta zabýval IT, ale nakonec se dal na podnikání v oblasti autoslužeb, a osobní rozvoj.

Profesní hledisko se sluší trošku “rozebrat” 🙂
Má záliba mě přivedla ke studiu počítačů – konkrétně obor Elektronické počítačové systémy. 
Po ukončení studia (a neúspěšném pokusu dostat se na Policejní akademii v Praze) jsem začal pracovat v Opavě v prodejně se spotřební a telekomunikační technikou – rozbíhal jsem prodej GSM telefonů společnosti EuroTel. A to hodně úspěšně – v průměru 100 smluv měsíčně. 

Po pár měsících tuto mou práci přerušila základní vojenská služba. Dostal jsem se k jednotce Civilní ochrany v Kozlově, a následně i v Olomouci, kde se celá jednotka přestěhovala. Díky tomu, že to byl rok 1997, rok největších povodní na Moravě, tak jsem se opravdu nenudil – a tento rok nepovažuji za ztracený rok života, ale naopak za rok plný zkušeností, a pomoci jiným. 

Po návratu do “běžného” života jsem začal pracovat jako servisní technik IT, a o pár měsíců (říjen 1998) jsem začal podnikat – jednak stále jako IT technik, ale také jako prodejce GSM telefonů a služeb 2 operátorů. 

V dalších letech to byly také další obory – finanční poradenství, podomní prodej vysavačů – ale nakonec jsem se vrátil k IT a telekomunikačním službám. Zde jsem spolupracoval se společnostmi Český Telecom a Contactel jako nepřímý prodej hlasových služeb a telefonních linek. Povedlo se mi držet se pár let v TOP10 prodejců v rámci celé ČR.

Splnil jsem si také jeden velký sen (a přeměnil jej v jednu velkou nevratnou investici 🙂 ) - 3,5 roku jsem měl prodejnu IT v Opavě - v obchodním domě Breda (který dnes již bohužel není v provozu).

 

V posledních 3 letech se moje aktivity posouvají od IT k auto-službám a osobnímu rozvoji.   

V roce 2014 jsem otevřel v Opavě na Krnovské ulici auto myčku - MytiAutOpava.cz. Zabýváme se ručním mytí vozidel a čištěním interiérů. A to jak automobilů, tak nově také interiérů kamionů.
Dále se zabývám také poradenstvím v oblasti dohledu nad vozovým parkem, jehož součástí je také instalace GPS dohledových jednotek do vozidel.

A konečně se dostávám i k další oblasti mého života, a tou je osobní rozvoj. 
Zde mě nejvíce baví sledovat posuny lidí, kterým pomáhám. A to jak koučováním, tak jen “obyčejným” povídáním.
V této oblasti mě nejvíce ovlivnil Andy Winson, a hlavně svými postupy a zkušenostmi v oblasti NLP (Neuro Linqvistické Programovaní). Absolvoval jsem Základní diplomovaný kurz NLP (u Marie Michaličkové), a NLP New Code Practitioner u Andyho Winsona, kde jsem následně plnil také funkci asistenta na dalším kurzu. 
Na NLP mě nejvíce baví oblast komunikace, a to, jak určité slova a způsoby komunikace ovlivňují chování a výsledek.  

Abych to tedy uzavřel – baví mě spolupráce, a pomáhat lidem. Posouvat je vpřed, a spolupracovat na různých projektech – vidím věci, které ostatní mnohdy nevidí. Umím se ptát, a počkat na odpověď. 

PS: Díky mým (v různých směrech bohatým) zkušenostem z oblasti financí a finanční gramotnosti mě baví vzdělávat lidi v této oblasti, a proto se se mnou můžete v rámci LoveCoWork setkávat při hraní CashFlow – a to každou poslední středu v měsíci. 🙂

 

KONTAKT

email: roman@vmtech.cz
tel.: 608 708 093
web: www.RomanChmela.cz
Facebook: Roman Chmela

Roman Chmela - AutoSlužbyOpava.cz

Krnovská 65B, Opava
www.MytiAutOpava.cz